Festiwalowy przewodnik !

Jeden z największych festiwali już za nami, jednak kilka mniejszych zbliża się do nas wielkimi krokami. Kilku moich czytelników napisało do mnie, że tego lata jadą po raz pierwszy na festiwal muzyczny i nie wiedzą - co zabrać/w co się ubrać. Specjalnie więc dla Was,​ przygotowałem dziś krótki przewodnik po festiwalach. Postaram się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania oraz co robić w kryzysowych sytuacjach i czego najlepiej unikać (wszystko na własnym przykładzie) Możliwe, że o czymś zapomnę dlatego stałych bywalców festiwali proszę o głos i pomoc w komentarzach co Waszym zdaniem, uważacie za ważne aby spakować do torby, walizki czy plecaka.

Gdzie pojechać?
Już za tydzień startuje kolejny świetny festiwal, Audioriver. Numer jeden na liście festiwali muzyki elektronicznej w Polsce. Możecie tam się cieszyć nie tylko koncertami ale także piękną nadwiślańską plażą gdzie organizowany jest ten festiwal.
Jeśli jednak nie jest to Was ulubiony typ muzyki, świetną rozpiskę po festiwalach znajdziecie w przewodniku festiwalowym Zalando. Wszystkie największe eventy muzyczne w Europie w jednym miejscu, dodatkowo wypisani artyści, terminy i typ muzyki jaki tam znajdziemy. Myślę, że on ułatwi Wam decyzję jeśli jeszcze zastanawiacie się na jaki festiwal pojechać.

W co się ubrać ?
Koniecznie sprawdźcie pogodę jaka wypada w trakcie festiwalu, jednak nie ufajcie jej też na sto procent, zawsze trzeba mieć jakieś zabezpieczenie. Sam długo zastanawiałem w co się ubrać na Open'era, miejsce i temperatura jednak wszystko zweryfikowały. Radzę Wam zabrać najbardziej wygodne i przewiewne ubrania oraz buty. Przy temperaturach sięgających 35'C, koszule czy marynarki mogą być delikatnie mówiąc niewygodne. Szybko się wygniotą i zamiast zdobić​,​ będą tylko szpecić. Koncerty trwają jednak do późnej nocy i temperatura mocno spada, aby nie zmarznąć weźcie ze sobą do plecaka bluzę lub lekką kurtkę. W razie upałów niezbędnymi dodatkami też każdego dnia będą okulary i nakrycie głowy. Słońce da nam nie lada w kość, jeśli nie ochronimy oczu czy głowy. Na podróż wybierzcie wygodny dres, kilka godzin w pociąg/samochodzie czy samolocie w bardzo dopasowanych spodniach czy t- shircie może nas dodatkowo zmęczyć, a tego raczej nie chcemy. Więcej propozycji modowych znajdziecie np. na Zalando czy w artykule Elle Walizka czy torba ? Wszystko zależy na ile dni jedziesz, jednak z własnego doświadczenia wiem, że nawet jeśli wybieramy się na dwa dni wygodniej nam będzie ciągnąć za sobą walizkę na kółkach niż taszczyć ciężką torbę przez pół miasta. A jeśli wybieracie się na festiwal zagranicę i lecicie samolotem, koniecznie wybierzcie walizkę w innym kolorze niż czerń. 80% podróżujących ma czarną lub ciemno szarą walizkę, przez co na taśmie trzeba mieć sokoli wzrok aby wypatrzeć właśnie swoją​.

Czy aby mam wszystko czego potrzebuję ?
Jak już mamy spakowane zestawy na festiwal. Warto sprawdzić czy mamy resztę potrzebnych rzeczy ​jeśli śpicie u znajomych/hostelu lub pod namiotem koniecznie zabierzcie ze sobą ręcznik i najważniejsze kosmetyki. Żel pod prysznic, szampon, antyperspirant, pasta do zębów, szczoteczka, krem BB, krem z filtrem ​, wilgotne chusteczki.​ Wszystko najlepiej w małych ​opakowaniach​ , żel czy szampon możemy zabrać w saszetkach ​,​ których pełno jest w każdym domu. Niepotrzebne nam przecież dodatkowe kilogramy. PowerBank i ładowarka nie zawszę będziemy mieli dostęp do prądu a telefony szybko się rozładowują. Mocny PowerBank może uratować nie tylko nam życie ale i znajomym. Stoppery do uszu, jeśli mieszkacie na polu namiotowym albo w hostelu z kilkoma osobami, zasypianie może być naprawdę trudne, stopery szybko wyciszą większy hałas dzięki czemu będziemy mogli szybciej zasnąć i regenerować siły przed kolejnym dniem. Stoppery czy PowerBanki znajdziecie np. na Allegro.
No i oczywiście, co najważniejsze BILETY na pociąg i festiwal !
You Might Also Like

0 komentarze